دل‌خوشی به مذاکرات خطاست!
91 بازدید
تاریخ ارائه : 9/11/2014 10:00:00 AM
موضوع: علوم سیاسی

دل‌خوشی به مذاکرات خطاست!

    آنانی که به مذاکرات دل خوش می‌کنند، در واقع  نه قدرت‌های جهانی و آمریکا را شناخته‌اند، نه توانمندی‌های نظام جمهوری اسلامی ایران را. خدا را نیز فراموش کرده‌اند. این قدرت‌ها وقتی درباره ی مسائل کشور ما سخن می‌گویند، طوری حرف می‌زنند که گویا در طول تاریخ آنان بوده‌اند که کشور ما را حفظ نموده‌اند!! لحن کلام‌شان به گونه‌ایست که گویا تا حالا به ما لطف کرده و بر ما منت نهاده و از تهدیدات و امکانات‌شان بر علیه ملت ما استفاده نکرده‌اند. چنان می‌گویند گزینه‌های ما روی میز است که گویا تاکنون از به کار بستن اقدامات خصمانه خویش در حق ملت ما و دیگر ملت‌های جهان صرف نظر کرده‌اند.

    جهانیان می‌دانند که آنان تا جایی که توانسته‌اند در ریختن خون، تجاوز به نوامیس، کشتار زنان و کودکان و چپاول ثروت‌های ملت‌های جهان از هیچ ستمی فروگذار نکرده و نخواهند کرد. همین عراق جلوی چشمان ماست. دولتی بدون مجوز سازمان ملل، به بهانه سلاح‌های کشتار جمعی، به طور غیرقانونی به کشور دیگری حمله می‌کند؛ سلاح کشتار جمعی که پیدا نمی‌کند؛ مردم آن را از زن و مرد و کودک می‌کُشد؛ به زنان تجاوز می‌کند؛ در جنگ از گلوله‌هایی با اورانیوم ضعیف شده استفاده می‌کند. این سلاح‌ها خاک و محیط زیست آن کشور را آلوده به تشعشعات هسته‌ای کرده و سال‌های سال موجب تولد نوزادان ناقص الخلقه خواهد شد و افراد بسیار زیادی را به سرطان مبتلا خواهد کرد. گرد و غباری که هر ساله از عراق به کشور ما و کشورهای مسلمان همسایه می‌وزد، آلوده به تشعشعات هسته‌ایست. بهداشت اعلام کرده که این گرد و غبارها موجب عقیم شدن مردم، افزایش بیماری‌های ریوی و ابتلای مردم به انواع سرطان‌ها می‌شود. وقتی به آنان گفته می‌شود که سلاح کشتار جمعی که پیدا نکردید، مردم را هم که به خاک و خون کشیدید، حال منطقه را ترک کنید در جواب می‌گویند ما در اینجا خون دادیم و منطقه را ترک نخواهیم کرد!!! همه می‌دانند که سلاح کشتار جمعی، بهانه‌ای بیش نبوده است.

    از مهم‌ترین اهداف آمریکا در این جنگ‌ها، چپاول نفت عراق، نسل کشی نسبت به مردم عراق و مردم مسلمان کشورهای هم‌جوار و اهداف استراتژیک نظامی، عَلَیه کشورهای همسایه بود. بحمدالله کسانی که به مذاکرات خوش‌بین بودند و مذاکره با آمریکا را راه حل خروج از بن‌بست اقتصادی می دانستند، دیدند که این پیمان‌شکنان نه تنها کوتاه نیامدند بلکه جری‌تر و زیاده‌خواه‌تر هم شده و عهد خویش را مانند همیشه به راحتی شکستند. بنابراین ما با دشمن بی‌رحم و پیمان شکنی روبرو هستیم. لذا نباید به جای خداوند متعال به رحم آنان امید بست.

    پس از جنگ جهانی دوم، آمریکا استراتژی تضعیف دشمن را با انواع اتهامات به کار برده و دشمن را تضعیف نموده و امکانات دفاعی را از دست او می گیرد. پس از اینکه دشمنش قدرت دفاعی خود را از دست داد، به یکباره به او حمله کرده و از پای در می آورد. در جنگ عراق نیز با این استراتژی پیروز شد. اینک که دست یابی ملت ایران به فناوری هسته‌ای، موشک‌های دور‌بُردِ پیشرفته، پهبادهای رادار گریزی که مواضع اسرائیل را شناسایی کرده‌اند و ... موجب نگرانی آنان شده، نقشه کشیده‌اند که با همین استراتژی با وارد کردن اتهام و انجام مذاکرات، نخست توان دفاعی کشورمان را از دست‌مان بگیرند، و سپس مانند عراق کار ما را نیز یکسره کنند ولی آنان در اشتباهند زیرا ملت ایران توکل بر خدا دارد، رهبری بیدار و ملهم به الهامات الهی و امدادهای غیبی و مردمی مومن، هشیار و همیشه در صحنه دارد.

    پیشرفت های ملت ایران در زمینه های علمی و نظامی به گونه‌ایست که دشمن را به هراس واداشته است، پس نباید هراسی به دل راه داد. بنابراین ملت ایران با توکل به خداوند و شناخت توان‌مندی‌های غرورانگیز و موقعیت‌های شگرفی که در منطقه و در جای‌جایِ جهان دارد، و با شناخت دشمن و به رهبری مجاهد بصیر و عارف وارسته؛ مقام معظم رهبری ادام‌الله‌ظله‌الشریف در برابر دشمن جانخورده و با شجاعت به راه پیشرفت و شکوفایی خویش ادامه خواهد داد. زیرا خداوند متعال وعده کرده است که؛ «وَ لَیَنْصُرَنَّ اللَّهُ مَنْ یَنْصُرُهُ إِنَّ اللَّهَ لَقَوِیٌّ عَزِیزٌ»(حج،40)؛«و هرآینه که خداوند کسانی را که یاریش می کنند یاری می کند زیرا خداوند قدرتمند و شکست ناپذیر است.» ما رهبر انقلابی و شجاعی  داریم که بدون تعارف به آمریکا هشدار داد و فرمود: «اگر آمریکا بخواهد دیوانگی کند به فضل خدا، دوستداران انقلاب اسلامی در سراسر جهان تمامی منافع آمریکا را به خطر خواهند انداخت.»