شمارش معکوس نابودی رژیم صهیونیستی
66 بازدید
تاریخ ارائه : 9/8/2014 12:46:00 PM
موضوع: علوم سیاسی

بسم الله الرحمن الرحیم
«وَ لَیَنْصُرَنَّ اللهُ مَنْ یَنصُرُه»
روزنامه صهیونیستی: جنگ غزه نشان داد شمارش معکوس نابودی اسرائیل درست است.

روزنامه «تایمز اسرائیل» در مقاله‌ای ضمن اشاره به گسترش نگرش منفی جهانی به رژیم صهیونیستی و همراه شدن رسانه‌ها با این جریان که آن را از نتایج جنگ اخیر غزه دانست، اعلام کرد نشانه‌های نابودی تدریجی این رژیم آشکار شده است.

به گزارش جبهه جهانی مستضعفین به نقل از خبرگزاری فارس، «سیمحا یاکویوچی» روزنامه‌نگار و کارگردان اسرائیلی-کانادایی در مقاله‌ای با عنوان «آغاز شمارش معکوس برای نابودی اسرائیل» که بر پایگاه اسرائیلی «تایمز اسرائیل» منتشر شد، نوشت: تحلیلگران معتقدند که درگیری اخیر مابین حماس و اسرائیل، نشان داد که شمارس معکوس برای نابودی رژیم صهیونیستی در منطقه آغاز شده است و این نظر درست است حتی اگر «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر این رژیم پیروزی مذکور را اعلام نکند.

این روزنامه‌نگار و تحلیلگر اسرائیلی می‌افزاید اگر به تخریب منازل نگاه کنیم رژیم صهیونیستی برنده است، اما اگر به وضعیت عمومی استراتژیک نگاهی بیندازیم عقبگردی آشکار در موضع نظامی و دیپلماتیک این رژیم مشاهده خواهیم کرد.

یاکوبوچی می‌افزاید پس از انتفاضه اخیر دشمنان رژیم صهیونیستی دریافتند که انفجارهای انتحاری هدف نهایی را تحقق نمی‌بخشد و به همین دلیل یک استراتژی سه شاخه‌ای در نظر گرفتند ؛ تولید و پیشرفت سلاح، حمله به رسانه‌ها با هدف به حاشیه راندن رژیم صهیونیستی و آماده کردن زمینه بین‌المللی علیه این رژیم ، که در هر ۳ زمینه موفق شدند.

این اسرائیلی، در خصوص شاخه اول این استراتژی به پرتاب هزاران موشک و خمپاره به سمت سرزمین‌های اشغالی و نیز تونلهای مقاومت اشاره می‌کند که حتی باعث تعطیلی چند روزه فرودگاه بن گوریون شد و اسرائیل در انزوای کامل بود. یاکویوچی در ادامه می‌گوید که جنگ رسانه‌ای علیه رژیم صهیونیستی عاملی مهم در شکست آن در غزه بوده است و مهمترین عامل در نابودی تدریجی آن خواهد بود و دشمنان اسرائیل میلیاردها دلار برای این مورد هزینه کرده‌اند تا مشروعیت آن را از بین ببرند و امروز اسرائیل به رژیمی طرد شده تبدیل شده است.

در ادامه این مقاله آمده است که رسانه‌های جهان به اسرائیل به دلیل اختلال در آرامش بین المللی، هسته نژادپرستی و نظام استعماری که کودکان را هدف قرار می‌گیرد ، به عنوان یک دشمن صلح نگاه می‌کنند و در تمامی جهان تظاهراتی هماهنگ برگزار می‌‌شود و مرگ اسرائیل را فریاد می‌زنند اما در مورد دوستان اسرائیل خبر جدیدی نیست. بیشتر جهان علیه اسرائیل هستند و جامعه‌های یهودی قدیمی از یمن تا افغانستان و یونان گرفته تا هلند به جامعه‌هایی مسلمان و دشمن اسرائیل تبدیل شده‌اند.

سیمحا یاکویوچی سپس اعلام می‌کند که مجموعه این عوامل باعث می‌شود که ارتباط جامعه بین‌الملل در چند سال آینده با اسرائیل بسیار سخت و مشکل به نظر برسد ، وی می‌افزاید دولتی مانند کانادا استثناست اما پشتیبانی‌های این کشور نیز به دلیل رهبری آن یعنی «استیون هاربر» است و با رفتن او حمایت از اسرائیل نیز به پایان می‌رسد اما در مورد آمریکا و آنچه لابی یهودی (یهودیان ساکن آمریکا) نامیده می‌شود هم باید گفت که لابی یهود روز به روز در برابر چشمان ما در حال تجزیه است و از نظر بیشتر یهودیان آمریکا، اسرائیل دیگر اولویت نیست.

یاکویوچی در پایان مقاله می‌نویسد که این، خیال نیست؛ این علم است و زمانی که کل جهان به تو مانند رژیمی که به نسل‌کشی پرداخته نگاه کنند رهبران آن نیز برای نابودی‌ات دست به کار می‌شوند، آنچه خیال است دنیایی است که مقامامات اسرائیلی در آن زندگی می‌کنند کسانی که دشمنی پررنگ علیه اسرائیل را عاملی جدی نمی‌دانند، اعتقاد دارند آمریکا پشت اسرائیل است و حماس را علیرغم جشنهای گسترده آن در خیابانهای غزه، شکست خورده توصیف می‌کنند، اینها دنیایی ساخته شده از خیال است.

وی در نهایت خطاب به همه مقامات اسرائیلی و حامیان آنها گفت: وارد جنگ رسانه‌ای شوید وگرنه ما بزودی شکست خواهیم خورد.