آیا داعش گروهی اسلامی است؟
630 بازدید
تاریخ ارائه : 9/8/2014 10:49:00 AM
موضوع: علوم سیاسی

بسم الله الرحمن الرحیم

 آیا داعش گروهی اسلامی است؟

    مسلمانان با یک حساب سرانگشتی می‌توانند تشخیص دهند که گروه تروریستی داعش چه ماهیتی دارد. به نظر می‌رسد با توجه با آموزه‌های مشترک فقه جمیع فرق اسلامی، بر اساس فقه هیچ کدام از مذاهب اسلامی جنایت، ذبح انسان، مثله کردن آن و انواع و اقسام جنایاتی که گروه ضد انسانی و ضد اسلامی داعش مرتکب می‌شود، نه تنها جایز شمرده نمی‌شود بلکه از جمله‌ی کبائر است. پیامبر عظیم الشأن اسلام (صلی الله علیه و آله) وقتی عمویشان حمزه‌ی سیدالشهداء توسط هند جگر خوار مثله شد، اجازه‌ی مقابله به مثل ندادند و از این کار نهی فرمودند. هیچ عالم وهابی یا هر عالم تندروی دیگر فتوا به چنین جنایاتی نمی‌دهد. نهایتا حکم به قتل در چارچوب انسانی می‌دهد. غرب از گسترش اسلام و اسلام گرایی مردم کشورهای خود و دیگر کشورهای جهان در هراس است. و سالهاست برای مقابله با این کابوس که در آینده‌ای نه چندان دور (که در اثر رشد جمعیت منفی غیر مسلمانان و رشد جمعیت مثبت مسلمانان در کشورهای غربی) مسلمانان حاکمیت کشورشان را به دست گیرند، سیاست‌های اسلام هراسی در پیش گرفته‌اند. حوادث یازده سپتامبر، ایجاد گروه القاعده، طالبان، ... و داعش از جمله‌ی این اقدامات است.

    افرادی که به نام دولت اسلامی جنایات فجیع مرتکب می‌شوند، اراذل و اوباش (گنگسترهای) کشورهای اروپایی، آمریکایی و عربی هستند. بسیاری از این افراد جانی و بسیار خطرناک نه مسلمان و نه پایبند به هیچ دین و مذهبی هم نیستند. به عنوان مثال عضوی که دو خبرنگار آمریکایی را سربرید، یک انگلیسی به نام جان است. کشورهای غربی به خاطر اهداف گوناگونی مجرمان و افراد جانی و خطرناک را به سوریه و عراق می‌فرستند. از جمله‌ی این اهداف می توان به موارد آتی اشاره کرد؛

یک:با ارتکاب جنایات وحشتناک به نام اسلام، موجب اسلام هراسی شده و روند گرایش به اسلام را کند نمایند.

دو: مسلمانان را به جنگ داخلی با یکدیگر مشغول نمایند.

سه: در میان مسلمانان تفرقه ایجاد کنند.

چهار: افکار عمومی مردم جهان را متوجه به داعش کنند تا از گذر آن مسأله‌ی فلسطین، جنایات رژیم کودک‌کُش و خونخوار صهیونیستی، ضعف‌های اقتصادی و سیاسی خود را بپوشانند.

پنج: از دست این افراد خطرناک با فرستادن آنان به میدان کارزار خلاص شوند.

    اسنادی هم که یکی از آمریکاییان پناهنده به روسیه ارائه کرد و همچنین موضع گیری‌های مقام‌های سیاسی آمریکا و اسرائیل در برابر داعش صحت این مسأله را که داعش گروهی ساخته و پرداخته‌ی آمریکا، انگلیس و اسرائیل و ... است، تأیید می‌کند. به نقل از خبرگزاری‌ها آنان زنا، زنا با محارم و لواط (العیاذ بالله) را نیز حلال شمرده‌اند. بدیهی است که هیچ دین و مذهبی چنین احکامی را حلال نشمرده است. همه‌ی ادیان و مذاهب چنین اعمالی را از گناهان کبیره می‌دانند. بنابراین در غیراسلامی و غیردینی بودن داعشی‌ها و همچنین در اینکه ساخته دست استعمارگران و شیطان بزرگ و اسرائیل است، تردیدی وجود ندارد. و همه‌ی مسلمانان از این گروه تبری می‌جویند.

    باید از خداوند متعال مدد جسته و به او پناه برد. باید با استمداد از درگاه الهی بیدار بود. فریب دشمنان را نخورد. به راهنمایی‌های روشنگرانه‌ی مقام معظم رهبری (دام ظله الشریف) توجه کرد. و در موقعیت‌های مختلف متناسب با آنها به وظائف عمل نمود که فرمود:«و لَیَنْصُرَنَّ اللهُ مَن یَنصُرُهُ اِنَّ اللهَ لَقَوِیٌّ عَزِیز»(حج،40)؛«و هر آینه خداوند کسی را که او را یاری نماید، یاری می‌کند. زیرا خداوند هر آینه توانمند و شکست ناپذیر است».